حفاظ شاخ گوزنی

نرده حفاظ شاخ گوزنی یکی از خوش قیمت ترین حفاظ های موجود در بازار می باشد که از تعدادی میلگرد محکم و نوک تیز ساخته می شود. این نوع حفاظ از قدیمی ترین و پرفروش ترین نرده هاست که بالاترین سطح ایمنی را برای دیوار فراهم می کند.
این نرده علاوه بر این که تعداد زیادی نقطه های تیز در دیوار شما ایجاد می کند و نسبت به روش های دیگر قیمت مناسبی دارد، از لحاظ زیبایی جلوه خوبی به ساختمان می دهد و از این رو انتخاب اکثر معماران برای ساختمان ها شده است.

از دیگر مزیت های این نرده نصب سریع و بدون نیاز به خرابی ساختمان می باشد. صنایع فلزی آنلاین حفاظ از قدیمی ترین تولیدکنندگان انواع حفاظ می باشد. همراه با کادر متخصص در تمام زمینه های لازم برای شما مشاوره و بازدید از ساختمان و همچنین تخمین تراکم و ارتفاع را به صورت رایگان انجام می دهند.

قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی

کانسپت حفاظ شاخ گوزنی

ایده اولیه نرده شاخ گوزنی از شاخ های درهم تنیده و محکم و زیبای گوزن به دست آمده است. یکی از فاکتورهای مهم در حفاظ ها وجود نقاط تیز در آن ها می باشد و با الهام گرفتن از شکل کلی شاخ های گوزن به تعداد نقاط تیز مناسبی می رسیم.
از دیگر ویژگی های شاخ گوزن تناسبات و تعداد شاخه های تصاعدی آن می باشد. به این صورت که در سال اول دو قسمت در پیشانی آن ها می روید و به آنها شاخه اصلی می گویند و در طول زندگی گوزن باقی می ماند. این شاخه ها در بهار ظاهر می شوند و در تابستان رشد می کنند. در سال دوم یک شاخ میله ای از آن پدید می آیند و در سال بعد شاخه های فرعی می رویند.

بررسی عوامل موثر در قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی

نرده حفاظ شاخ گوزنی نسبت به سایر حفاظ ها دارای قیمت پایین تری است ولی به دلیل قطعات کوچک و نوک تیز فراوان موجود در آن از امنیت بالایی نیز برخوردار است. این نوع نرده در ویلاهای با متراژ بالا یا در ساختمان هایی که می خواهند هزینه کمتری کنند گزینه مناسبی می باشد.
در ادامه به عوامل موثر در قیمت می پردازیم، همچنین راه های کلاهبرداری برخی از تولیدگنندگان سودجو برای کاهش قیمت انجام می دهند! تلاش ما ارائه بهترین قیمت در کنار بهترین امنیت می باشد و نمی خواهیم هر مولفه قربانی مولفه دیگر شود.

قیمت به چند فاکتور بستگی دارد از جمله :
• ضخامت میلگرد
• تعداد (تراکم)
• نوع جوش
• ارتفاع
• نوع رنگ و…

قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی

ضخامت میلگرد مورد استفاده و رابطه آن با قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی

میلگردهای مورد استفاده در حفاظ های شاخ گوزنی میلگردهای شماره 10،9،8و12 است که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. به طبع هرچه ضخامت میلگرد کمتر باشد قیمت آن نیز کمتر می شود و می توان گفت ضخامت میلگرد و هزینه ی آن رابطه مستقیم دارند و هدف ما پیدا کردن بهترین انتخاب با درنظر گرفتن هزینه و کیفیت می باشد.
میلگرد شماره 8 با اینکه کمترین هزینه را برای ما ایجاد می کند ولی مقاومت پایینی دارد و انتخاب مناسبی برای ما نیست.

بهترین تعادل قیمت و امنیت استفاده از میلگرد شماره 9 می باشد و به طور معمول برای تولید حفاظ شاخ گوزنی از این شماره میلگرد استفاده می شود. بعضی از فروشندگان از اعتماد خریدار سواستفاده کرده و میلگرد شماره 9 را به عنوان میلگرد شماره 10 به آن ها می فروشند. در برخی موارد برای شخصی سازی سفارش میلگرد شماره 12 از طرف خریدار به دست ما می رسد که هزینه بالاتری را موجب می شود.

بررسی تعداد (تراکم) و ارتفاع و عرض و رابطه آن با  قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی

منظور از تراکم شاخه ها نسبت تعداد ردیف های اصلی در طول مشخص می باشد که استاندارد طول شاسی های حفاظ شاخ گوزنی به طور معمول 2متر است. روش تشخیص تراکم نرده ها شمردن میله های عمودی روی پروفیل (شاسی) می باشد. به طور قطع ضخامت میلگرد به عنوان تنها فاکتور مقاومت بررسی نمی شود و یک شاخه به تنهایی مقاومت کافی ندارد ممکن است به راحتی خم و بریده شوند. با درنظر گرفتن تراکم مناسب و شکل هندسی چیدن شاخه ها در کنار هم می توان استراتژی مناسبی برای مقاومت و تحمل و دفع فشار چید. زمانی که عرض حفاظ روی دیوار زیاد باشد باید موانع زیادی از میان برداشته شود و در این صورت تردد از بالای دیوار عملا غیرممکن می باشد. معمولا تراکم این نرده را 8 الی 16 ردیف اصلی در هر شاخه در نظر می گیرند که به وضوح هرچه تعداد ردیف های اصلی بیشتر باشد مقاومت بالاتر می رود همچنین قیمت بالا می رود.

به طبع هرچه ارتفاع و عرض حفاظ شاخ گوزنی بیشتر باشد قیمت و امنیت بالاتر می رود و هرچه نرده ارتفاع کمتری داشته باشد قیمت و امنیت کمتر می شود و نسبت ارتفاع و عرض با امنیت رابطه مستقیم دارد. به طور معمول ارتفاع مورد استفاده در این نوع حفاظ 30 الی 140 سانتی متر می باشد و عرض این نرده 30 الی 75 سانتی متر می باشد. ارتفاع توصیه شده 90 الی 120 سانتی متر است، شاخه های اصلی معمولا ارتفاع بیشتری دارند و در ردیف اصلی به صورت عرضی قرار می گیرند. تناسب دو فاکتور عرض و ارتفاع نرده به هم بستگی دارد و هرچه ارتفاع بیشتر باشد عرض حفاظ هم بیشتر می شود البته بنا به خواسته مشتری می توان این قضیه را شخصی سازی کرد.

قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی

جوشکاری

جوشکاری یکی از قدیمی ترین و بهترین روش های اتصال دو قطعه نرده های حفاظ شاخ گوزنی به هم می باشد که در آن دو قطعه فلزی یا غیرفلزی را به وسیله گرم کردن دو قطعه و یا ذوب کردن مواد اتصال به یکدیگر متصل کرد. وقتی که می خواهیم دو شاخه را به همدیگر اتصال دهیم از چهار طرف امکان ایجاد نقطه جوش (خال جوش) وجود دارد و برای ایجاد استحکام کافی در نرده حداقل دو نقطه جوش در هر اتصال ضروری است که در بازار با نام جوش دو طرفه از آن اسم برده می شود. متاسفانه برخی از افراد سودجو به خاطر پایین آوردن قیمت خود با استفاده از جوش های بی کیفیت یک طرفه انواع حفاظ ها را تولید می کنند و به عنوان کالای ارزان تر به مشتری می فروشند. جدا از بحث نوع جوش ملاک های دیگری مانند مهارت افراد در جوشکاری مهم است که در صنایع ما بهترین افراد برای این کار انتخاب شده اند.
در صنایع فلزی آنلاین حفاظ از دو روش برای جوش استفاده می شود:
• جوش الکترود
• جوش CO2

جوش الکترود: در روش جوشکاری با الکترود یا همان جوشکاری با برق بعد از اتصال دو قطعه بر روی آن یک لایه زائد به اسم گل جوش باقی می ماند که باید قبل از رنگ کاری کنده شود. از معایب این نوع جوش می توان گل جوش را نام برد که از بین نبردن آن باعث پوسیدن جوش به مرور زمان می شود. همچنین در حفاظ شاخ گوزنی به دلیل درهم تنیدگی میلگرد ها امکان استفاده از فرز برای پاکسازی وجود ندارد. از دیگر معایب می توان به مقاومت پایین این جوش به خاطر ترد بودن و شکستن راحت آن اشاره کرد.
جوش CO2: در تولید حفاظ جوش CO2 از بهترین روش های اتصال نرده های حفاظ شاخ گوزنی به همدیگر است زیرا گل جوش ایجاد نمی کند و نقطه جوش های دقیق و محکم تری به وجود می آورد. از مزیت های دیگر می توان به نرم بودن جوش اشاره کرد که در این شرایط شکستن شاخه ها در نقطه جوشکاری شده سخت تر می شود. این جوش قیمت بالاتری دارد ولی نتایج آن قابل قیاس با سایر جوش ها نیست.

قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی

رنگ کاری

معمولا تولیدکنندگان بعد از جوشکاری شاخه ها را مستقیم به قسمت رنگ کاری می فرستند ولی این کار درست نیست. زیرا روی قطعات تعدادی گل جوش یا حتی کثیفی وجود دارد که حتما باید قبل از رنگ کاری تمام سطوح با فشار مناسب آب پاک شوند. با این اقدام بعد از رنگ آمیزی و بعد از نصب گل جوش ها همراه با رنگ کنده نشده و با بارندگی این قسمت ها زنگ می زند و باعث از بین رفتن استحکام و زیبایی حفاظ می شود. انواع رنگ های مورد استفاده در نرده حفاظ شاخ گوزنی 1-رنگ روغنی که به دو روش استخری و پیستوله مورد استفاده است. 2-رنگ کوره ای الکترو استاتیک. برخی از تولیدکنندگان سودجو نرده ها را با رنگ روغنی رنگ کرده در کوره قرار داده و به عنوان نرده با رنگ الکترو استاتیک می فروشند.

رنگ روغنی:
با رنگ روغنی یا رنگ مایع به دو روش رنگ آمیزی صورت می گیرد یک روش با پیستوله که این روش سرعت بالا و هزینه پایینی دارد ولی برای سطوح تخت کارایی دارند زیرا دقت برای رنگ کاری زاویه های مختلف پایین می آید و ممکن است همه زوایا آغشته به رنگ نشوند. از این رو ما این روش را برای رنگ کاری حفاظ شاخ گوزنی توصیه نمی کنیم. روش استخری به این صورت است که تمام نرده را در استخر رنگ غوطه ور می کنند و با این کار تمام زوایا آغشته به رنگ می شود.

رنگ پودری الکترو استاتیک:
در رنگ آمیزی پودری الکترواستاتیک قطعه را با دستگاه پاشش رنگ پودری می پوشانیم و با کمک الکتریسیته به تمام سطح نرده به طور یکنواخت جذب می شود. بعد از این مرحله قطعه را در کوره به مدت 15 دقیقه با دمای 200 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. این روش جدیدترین متد رنگ آمیزی است و در تولید حفاظ شاخ گوزنی آخرین گام می باشد. این مدل رنگ کاری با این روش به دلیل پوشش کامل نرده ها و مقاومت بالای آن گزینه بسیار مناسبی است.

دیدگاهتان را بنویسید